Topnatur-Probio kaše: Kokos s Belgickou čokoládou"

Ochutnali jsme instantní kaši od firmy Topnatur s názvem: Kokos s belgickou čokoládou.

Výrobce na etiketě produktu uvádí, že je kaše obohacena probiotiky a vitamíny. Cena za jednu porci kaše 60g je cca 22,- Kč


Složení:Chuť a hodnocení:


Kaši připravíme dle návodu. Kaše je velice jemná a jsou v ní i "zanedbatelné" kousky čokolády. V kaši čokoládu de-fakto nepocítíte i když je jí více (5%) než strouhaného kokosu 2,5%. Naopak je cítit vanilkové aroma a již zmiňovaný strouhaný kokos. Nejsou zde žádné ovesné vločky, nýbrž pouze rýžová mouka. (Proto ta jemnost)

Cukru je v jedné porci kaše 6,6g což není až tak dramatické, jako u jiných výrobců a jiných kaší. Naopak nás zamrzel Fosfor, který v kaši je obsažený.

Fosfor tělo potřebuje, to zcela bez debat, ale dnes ho přijímáme takové množství v jiných potravinách, jako jsou například vejce, maso, uzeniny, různá Éčka v potravinách atd. že pak ve finále je méně někdy více. A to se týká právě Fosforu, kterého je v kaši obsaženo v jedné porci 31% denní dávky pro dospělou osobu. Takže za nás: Raději bez Fosforu.

V kaši jsou další vitamíny jako například A, B1, B6, B12, C, D3 atd.

Dále kaše obsahuje Probiotické kultury 6kmenů (nepíše se jaké to jsou)
Závěr:


Kaše chutná dobře (jemná sladká chuť, kde cítíte vanilkové aroma spojené s kokosem. Čokoláda cítit není) Kaše obsahuje vitamíny a probiotika. Kaši je dobré si vzít například po tréninku, nebo namáhavém výletě. Nezasytí, ale dodá vitamíny a probiotické kultury. Kaše je bez lepku. Vhodná pro dospělé osoby. Dětem nedoporučujeme.


Plusy: bez lepku, probiotické kultury, vitamíny

Mínusy: neobsahuje ovesné vločky, Obsahuje Fosfor, stále to jde s méně cukrem !
26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše