Skořice - proč ji přidávat do kaše a jídel?

Skořice patří mezi nejstarší koření, které již ve starověkém Egyptě využívali lidé k léčení mnoha nemocí, jako je kašel, bolest v krku a mnoho jiných neduhů. Nyní se stala skořice společně s černým pepřem a kmínem nejoblíbenějším kořením využívaným především v celé Evropě. Dokonale vyniká v různých pokrmech, především však v ovesné, rýžové a pohankové kaši.

Kromě vynikající chuti existuje více důvodů, proč skořici při vaření využít. Znáte její výhody? Připravili jsme pro vás hned několik kladných důvodů, proč skořici věnovat větší pozornost a proč si ji dopřát ke snídani do kaše.


Skořice jako starověký lék

Skořice obsahuje mangan, vápník, ale také značné množství vlákniny.

Jaké jiné benefity nám může nabídnout?


Protizánětlivé účinky - Zánět v těle má mnoho podob, od kožních onemocnění až po autoimunitní onemocnění. Díky vysokému obsahu flavonoidů se řadí skořice mezi protizánětlivé potraviny.


Antioxidanty - Antioxidanty ve skořici chrání tělo člověka před oxidačním poškozením.


Podporuje hubnutí - Skořice má tři skvělé vlastnosti, těmi jsou čištění trávicí soustavy, zklidnění podrážděného žaludku a rychlejší spalování tuků.


Pomáhá krevnímu oběhu


Snižuje krevní tlak


Proč přidat skořici na snídaňovou kaši?

Začít den s ovesnou kaší posypanou voňavou skořicí by měl každý z nás. Mimo toho, že má skořice pro lidské zdraví blahodárné účinky, má schopnost také rozproudit krev, lépe prohřeje tělo, doplnit vlákninu a společně s ovesnými vločkami, které obsahují další tělu prospěšné látky, jako jsou minerály, vitamíny, sacharidy a bílkoviny, zasytí na dlouhý čas a vy tak nebudete mít po příjezdu do práce nutkání něco sníst. Což je velká výhoda pro lidi pracující v kancelářích, kteří mají nedostatek pohybu a chtějí snížit tělesnou váhu či si ji udržet.

Pro větší účinky se skořice doporučuje smíchat s medem.

Skořici naleznete v mnoha z našich receptů. Vyzkoušejte některý z nich a dejte nám vědět jak vám chutnalo.

59 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše