Recenze: Ovesná kaše EMCO (s chia a jahodama)

Aktualizováno: 23. 6. 2020V nové recenzi se podíváme a ochutnáme Ovesnou kaši od firmy EMCO s názvem Super Kaše s Chia semínky a jahodama. Cena kaše je standardně kolem 13,- Kč a má hmotnost 55g.

Složení:

· Ovesné vločky 71%

· Cukr (zde není vedeno zda se jedná o rafinovaný, nebo třtinový. Předpoklad je tedy rafinovaný cukr)

· Chia semínka 8,1%

· Sušené jahody 3%

· Sušená jablka 2,5%

· Sušená červená řepa,

· Sůl, přírodní aroma


Struktura:

· Směs vypadá na pohled lépe než například v našem testu recenzovaná kaše od DR. Oetker Brusinková. Viditelné jsou kousky sušených jahod a Chia semínka. Vůně opět trošku umělá. Nicméně voní příjemněji než avizovaná kaše DR. Ootker Brusinková. (ne tak uměle a výrazně).Příprava:

· Kaši připravíme dle návodu. Zalijeme horkou vodou, zamícháme a počkáme 3 minuty


Chuť:

· Při prvním soustu ucítíte mezi zuby jemné křupání což je způsobeno Chia semínky, které mají také funkci toho, že v žaludku a střevech nabobtnají a tím vám vyvolají větší pocit nasycenosti. Nicméně pozor například u osob, co mají střevní problémy a problémy s trávícím ústrojím. Pro ty Chia semínka nejsou zrovna nejvhodnější a neměli by je příliš konzumovat. Ovesné vločky jsou jemné, potěšila nás absence sušeného mléka. Kaše není příliš lepivá. Moučnost je zde cítit také, nicméně není to nic hrozného jako například u jiných výrobců kaší. Výhrady máme k sladkosti a obsahu cukru. Kaše je na náš vkus opravdu příliš sladká: 10,9g na 1 porci (55g) což je opravdu opět příliš. Navíc jde pravděpodobně o rafinovaný klasický cukr.


Závěr:

· Kaše je vhodná pro občasnou konzumaci (1-2x týdně). Rozhodně není vhodná pro denodenní konzumaci. Potěšila absence sušeného mléka. Reklamní slogan který je na balení „přispívá vašemu srdci“ není úplně tak pravda a to díky množství rafinovaného cukru použitého ve výrobku. Také reklamní slogan „vysoký obsah Omega 3“ Tím je nejspíš myšleno všeobecně že vysoký obsah Omega 3 mají Chia semínka jako takové, rozhodně to nebude ale díky konzumaci jednoho balení Super Kaše. Jsou to klasické reklamní triky výrobců.

Z našeho pohledu můžeme kaši doporučit například když jste někde na výletě a nemáte čas ani vybavení připravovat něco jiného. Kaše díky Chia semínkům celkem zasytí. Rozhodně na doma ale doporučujeme přípravu domácí kaše a jako sladidlo použít ovoce, nebo přírodní sladidla.


Plusy:

bez mléka, není příliš moučná, sušené ovoce, Chia semínka (pro někoho nevhodná), méně výrazné aroma


Mínusy:

rafinovaný cukr, mírně lepivá,56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše