Ovesná kaše od Adély s Ovocem a Vanilkou

Aktualizováno: 25. 8. 2020

Udělejte si radost s Vynikající ovesnou kaší od Adély, kterou můžete konzumovat nejen na snídani, ale třeba i na lehčí oběd.


Co budete potřebovat na 1 porci:


40 g jemných ovesných vloček,

100 ml mandlového mléka natur nebo jiného (může být i kravské)

150 ml vody

1 čajová lžička skořice

10 g vanilkového proteinu nebo vanilkového extraktu

1 čajová lžička chia semínek

1 čajová lžička zmraženého nastrouhaného citrónu nebo 1 čajová lžička citrónové šťávy 1 čajová lžička čekankového sirupu nebo medu

60 g jablka

60 g banánu

5 ks sušených brusinek

5 ks lyofilizovaných brusinek (nebo 10 ks normálních sušených brusinek)

15 g arašídového másla 100%

1 čajová lžička medu na závěr

trochu skořice na posypání

Postup:


Do hrnce (já používám rendlík) nasypeme ovesné vločky, zalijeme vodou, mandlovým mlékem a přidáme skořici, zamícháme a necháme vařit. Mezitím si nakrájíme jablko a banán na malé kostičky. Stejně tak si nakrájíme nadrobno brusinky.

V průběhu chystání surovin kaši mícháme. Odvážíme si arašídové máslo a na závěr nastrouháme na struhadle citron nebo vymačkáme citrónovou šťávu. Kaše už by měla být hotová, přelijeme ji z hrnce do misky. Do kaše zamícháme citron (citrónovou šťávu), chia semínka, čekankový sirup a protein. Důkladně zamícháme a podle sebe si upravíme konzistenci mandlovým mlékem nebo vodou.

Na kaši dáme na kostičky nakrájené jablko a banán, toto ovoce posypeme nadrobno nakrájenými brusinkami a přidáme odvážené arašídové máslo. Na závěr posypeme trochou skořice a můžeme polít medem.

Dobrouchuť vám přeje Adéla P.243 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše